Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Ambroň západní - Liquidambar styraciflua ´Slender Silhouette´- výška 350 - 400 cm Liquidambar styraciflua ´Slender Silhouette´

Kód: ZABP40712-400-10-AA
7 400 Kč / ks
Skladem

Ambroň západní ´Slender Silhouette´ je velmi atraktivní, štíhlý strom s listy podobnými javoru, které se na podzim zbarvují do nádherných červených a oranžových barev.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento druh ambroně roste sloupovitě a proto je vhodný i do menších zahrad. Roste pouze do výšky 5-7 m. Není nutné jej stříhat. 

Je velmi nenáročný a netrpí chorobami. Ambroň západní má listy podobné javoru, ale podzimní zbarvení je mnohem výraznější.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: zelená, na podzim oranžové, červené
doprava: pouze osobní, nebo rozvoz Aronie dle domluvy
podmínky: propustná , živná, kyselejší půda
prodejní rozměr: kontejner 27 l, ok 8/10, výška 350 - 400 cm, krásný
šířka: 1 - 1,5 m
umístění: slunce, polostín
výška: 5 - 7 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.