Japonský javor - Acer palmatum ´Bloodgood´
Kód: ZAVL002Detailní popis produktu
Vítěz prestižní 'Award of Garden Merit'.
Nenáročný na údržbu, nejlépe se mu daří v polostínu nebo plném slunci ve vlhčí, propustné, organické a lehce kyselejší půdě.
Pozornosti neuniknou jeho listy, květy jsou malé a velmi nevýrazné, z dálky si jich ani nevšimnete.
Domovem je mu Japonsko, Korea a Čína.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Javory ( Acer ) |
|---|---|
| barva kůry: | černočervená |
| barva květů: | purpurová |
| barva listů: | rudá - vínová |
| barva plodů: | červená |
| doba květu: | duben |
| podmínky: | kyselá půda, vlhčí, propustná |
| prodejní rozměr: | 150-180 cm |
| šířka koruny v dospělosti: | 4,5 - 6 m |
| typ: | strom nebo keř |
| umístění: | slunce, polostín |
| výška v dospělosti: | 4,5 - 6 m |
| země původu: | Japonsko |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru.
Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění.
Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.
