Bříza kroucená - Betula pendula 'Spider Alley'
Kód: AAN141-2-CSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Nejlépe se jí daří ve slunném prostředí v nepříliš vlhké půdě.
Zajímavost: V keltské mytologii znamená bříza obnovení a očištění.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Stromy |
|---|---|
| barva kůry: | bílá |
| barva listů: | zelená |
| podmínky: | bez nároků |
| prodejní rozměr: | ok 12/14 cm, 300 - 350 cm |
| šířka koruny v dospělosti: | 2,5 - 4 m |
| umístění: | slunce, polostín |
| výška v dospělosti: | 5 - 8 m |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru.
Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění.
Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.
