Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Novinky

Výsadba stromů
 
Zásady při výsadbě
 1. Výsadbová jáma musí být dostatečně velká. Musí být větší, než je rozměr balu, kontejneru. Při výsadbě prostokořenných stromů, nesmí být kořeny stlačeny, ale krásně rozprostřeny.
 2. Při výkopu jámy rozdělte hlínu na kvalitnější ornici, kterou si dávejte na plachtu vedle jámy a jílovitou půdu, kterou házejte přímo do koleček a odvážejte na místo, kde může být uložena. 
 3. Ornici poté smíchejte s kompostem a dle propustnosti a kvality hlíny také s pískem, který ji trochu odlehčí.
 4. Na dno jámy dávám trochu štěrku, který slouží jako drenáž.
 5. Vsypte do jámy část připravené hlíny a ušlapejte. Změřte si zbývající výšku jámy a porovnejte s výškou balu, nebo květináče. Zbývající výška musí odpovídat stejné výšce balu. Strom nesmí být utopený, ale ani nesmí bal trčet nad terénem.
 6. Dejte strom do díry a rozstřihněte drát, který je v blízkosti krčku stromu. Pokud sázíte strom v kontejneru, tak rozmělněte kořeny na spodní části i na stěnách. Pokud máte mykorhízu Symbivit, posypte kořeny. 
 7. Proveďte kotvení stromu. Trojnožka (3 kůly ) se používá u vysokých stromů s balem a jeden kůl se většinou dává k prostokořenným stromům. Úvazky nesmí být moc natěsno. 
 8. Přisypávejte další hlínu a současně ji ušlapávejte, ať se vytvoří pevný základ. Pořádně zalijte a zamulčujte.
 9. Je dobré provést redukci koruny. Důležité je zanechání terminálního výhonu (je to ten hlavní a nejdelší výhon, uprostřed stromu) a ostatní zkraťte tak o 1/3, až o 1/2.
 10. Díky tomuto střihu je vyrovnán poměr koruny a kořenů a stromek se lépe uchytí a poroste. Toto neplatí u břízy, magnólie a jiných stromů, které nesnášejí řez. Je dobré dát i kolem kmene ochranu proti okusu zvěří, nebo proti podrápání kočkami, ty si na čerstvě vasazených stromech rády brousí drápky.
 11. Po výsadbě dbejte na pravidelnou zálivku, kontrolujte úvazky, které by se mohly zařezávat do kmene a provádějte výchovný řez.