Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Muchovník klasnatý - Amelanchier spicata - vícekmen

Kód: ZAAA021-VK-A3/1
2 680 Kč / ks
Skladem

Muchovník klasnatý je středně vysoký keř s velmi chutnými plody podobným borůvkám. Pochází ze Střední Ameriky a u nás je dobře odolný vůči mrazům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho šířka i výška je stejná a je skvělý do živých plotů i keřových skupin. Vhodný je i do menších zahrad jako solitér, nebo může být sázen pod vysokými stromy jako keřové patro.

Výška v dospělosti je 1,2 - 2,5 metry. 

Plody lze zavařovat, vyrábět z nich marmeládu i pečený čaj. Plody i květy jsou důležité pro ptactvo i hmyz a proto se může stát důležitou dřevinou ve Vaši okrasné i přírodní zahradě. 

Muchovník - Amelanchier není náročný na půdu. U nás roste i v jílovité půdě. Poroste pomaleji , ale zvládne to. Naroste z něj velký rozložitý keř, který můžete na jaře před rašením stříhat a tak jej udržet kompaktní.  Je plně mrazuvzdorný až do cca. -34°C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
doprava: zasíláme
prodejní rozměr: rozvětvený, vícekmen
šířka v dospělosti: 1,2 - 2,5 m
výška v dospělosti: 1,2 - 2,5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.