V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Dřín japonský - Cornus kousa var. Chinensis - 180 - 200 cm vícekmen Cornus kousa

Kód: ZABP4078-C35-AA
7 800 Kč / ks
Skladem

Dříny japonské Chinensis jsou krásné pomalu rostoucí keře s velkými bílými květy (listeny).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dřín japonský Chinensis je nádherný pomalu rostoucí keř, který má na podzim červené listy a na konci jara velké bílé květy nebo-li spíše listeny, které po opadu lístků nesou červené plody.

Dříny japonské mají rády plné slunce, kyselou a mírně vlhkou a propustnou půdu. V ní se jim velmi daří, ale snášejí i krátkodobé přísušky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva květů: bílá, listeny (květy) 10 cm velké
doba květu: květen - červen
doprava: osobní, náš rozvoz
plody: 2,5 cm, červené
podmínky: kyselý, mírně vlhký a lehce propustný substrát
prodejní rozměr: 180 - 200 cm, kontejner 40 l, vícekmen
šířka v dospělosti: 3 - 5 m
umístění: slunce
výška v dospělosti: 5 - 7 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.