Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Javor dlanitolistý - Acer palmatum ´Osakazuki´ - Exkluziv Acer palmatum Osakazuki

Kód: ZAMV065-4-C35-AA
5 600 Kč / ks
Skladem

Acer palmatum Osakazuki je vysoký a rozložitý okrasný keř, nebo malý strom.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Acer palmatum, který byl zaveden do západní kultivace ve 20. letech 19. století, dal vzniknout mnoha vybraným kultivarům, včetně tohoto, 'Osakazuki'. Má dlanité, laločnaté listy, které jsou pro tento rod typické, skvěle kontrastují s intenzivní, ohnivě červenou barvou podzimního listí. Japonské javory dokážou poskytnout dramatickou podzimní barvu a tento, Acer palmatum 'Osakazuki' není výjimkou, jehož listy postupně přecházejí z jemně zelené do zářivě červené, aby rozsvítily podzimní zahradu.

V mládí roste velmi bujně, spíše do šířky a později tvoří spíše kulovitou formu koruny. Dorůstá do 4-6 metrů. Šířka je stejná jako výška. Roční přírůstek činní 15-20 cm.

Listy jsou sytě zelené, 6-10 cm velké. Na podzim se barví do nádherné tmavě oranžové až svítivě karmínové barvy. Plodové nažky s křidélky mají atraktivní načervenalou barvu, která vytváří krásný kontrast se sytě zelenými listy.

Vyžaduje kyselejší půdu a prospívá i na slunci a v polostínu.

Japonské javory se nechávají bez výchovného řezu, protože jejich růst je velmi originální a řez by nemusel dopadnout dobře.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva listů: zelená, červená
mrazuvzdornost: -29°C
prodejní rozměr: C 35, 140 - 150 cm, Skvělá kvalita
umístění: slunce - polostín
výška v dospělosti: 3 - 5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.