Cestovní zrcátko ´Kolibřík´ Bekking & Blitz - Zrcátko do kabelky

Kód: TMR916
189 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Cestovní zrcátko je důležitý doplňek, každé dámské kabelky. Zrcátko zdobí kolibřík ilustrovaný Ernstem Haeckelem.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Původní název tohoto díla: Thalamophora 

Ernst Haeckel (1834-1919) byl jedním z nejvýznamnějších vědců své doby a velmi nadaným ilustrátorem. Stejně jako jeho velcí hrdinové Goethe a Von Humboldt chtěl porozumět přírodě v její velké soudržnosti. Používal cit a rozum, umění a vědu.

Haeckelův první výzkum se týkal mořských mikroorganismů, ale nakonec se jeho teorie zaměřily na vývoj všech forem života, včetně lidí. Jeho knihy a ilustrace hrály hlavní roli v šíření Darwinových myšlenek o původu a evoluci. Zvláště jeho ´Kunstformen der Natur´ se setkaly s obrovským úspěchem a inspirovaly umělce a architekty. Toto dílo bylo kompletně digitalizováno a lze jej obdivovat online.

 O umělci: Ernst Heinrich Philipp August Haeckel (16. února 1834 – 9. srpna 1919) byl německý zoolog a filozof, který v Německu seznámil s dílem Charlese Darwina. Haeckel byl původně lékař a později profesor anatomie. Haeckel byl také nadaným ilustrátorem, jak je patrné z jeho knihy Kunstformen der Natur.

Bekking & Blitz  

Cestovní zrcátko je z vnější strany potaženo měkkým mikrovláknem a má muzejní potisk. Vnitřek tvoří dvě zrcadla z čirého skla. Díky zavírání sklopnými panty zůstává cestovní zrcátko pevně zavřené a nemůže se poškodit.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Potřeby pro dům i zahradu
Ilustrátor: Ernst Haeckel
materiál: kov potažený mikrovláknem
rozměr: Průměr 6,5 cm - Tloušťka 0,9 cm
Téma: ptáci, příroda

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: